Դիպլոմներ՝ հեռակա մագիստրոսներին
Այսօր հանդիսավորությամբ ավարտական վկայականներ ստացան Բանասիրական, Պատմության և հասարակագիտության, Մաթեմատիկայի, ֆիզիկայի և ինֆորմատիկայի, Սկզբնական կրթության ֆակուլտետների, ինչպես նաև «Կրթության կառավարում» մասնագիտության մագիստրատուրայի հեռակա համակարգի 73 մագիստրոս։ Նրանցից 11-ն արժանացավ կարմիր դիպլոմի։
Մագիստրոսներին կարևոր օրվա առթիվ շնորհավորեց ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլիթ Մկրտչյանն ու հորդորեց բարձր պահել բուհի պատիվը, լինել պետության  արժանապատիվ քաղաքացիներ և ծառայել մեր երկրին, գալիք սերնդին։
Նա հույս հայտնեց, որ ավարտական վկայականներն ու ներդրած վաստակը կծառայեն իրենց նպատակին և տարիներ անց,  հետահայաց էլ կկարևոորվեն և կարժևորվեն ուսումնառության տարիները․ «Երազեք, ձգտեք ունենալ ավելին,  բարձր նշաձող սահմանեք, երազանքը դարձրեք նպատակ, նպատակը՝ գործողություն և կրկին երազեք»,-նշեց Լիլիթ Մկրտչյանը։
Շրջանավարտներին շնորհավորեցին նաև Ուսումնական գործընթացների հարցերով պրոռեկտոր Նաիրա Սաֆարյանը,  ֆակուլտետների ղեկավարներն ու մաղթեցին հաջողությամբ կրթել և դաստիարակել հաջորդ սերունդներին․ դա նրանց ամենակարևոր առաքելությունն է։

Today, 73 Master’s Degree students (within the distance learning system) of the Faculty of Philology; Faculty of History and Social Studies; Faculty of Mathematics, Physics and Informatics; Faculty of Primary Education, as well as the Master’s Degree Program in Education Management, solemnly received their graduation certificates, and 11 of them received their diplomas with honors.
On the occasion of the important day, Acting Rector Lilit Mkrtchyan congratulated the Master’s Degree students and urged them to keep the honor of the University high, be dignified citizens of the country and serve Armenia and the coming generation.
She voiced hope that the graduation certificates and their merit will serve their goal and, years later, by taking a retrospective glance, they will attach importance to and value the years of their study. “Dream, strive for more, set a high bar, turn the dream into a goal, the goal — into action, and dream again,” Lilit Mkrtchyan noted.
Vice-Rector for Education Processes Naira Safaryan, the Deans of the Faculties also congratulated the graduates and wished that they successfully teach and educate the coming generations, noting that this is their most important mission.