Դիպլոմներ՝ հեռակա մագիստրոսներին
Այսօր հանդիսավորությամբ ավարտական վկայականներ ստացան Բանասիրական, Պատմության և հասարակագիտության, Մաթեմատիկայի, ֆիզիկայի և ինֆորմատիկայի, Սկզբնական կրթության ֆակուլտետների, ինչպես նաև «Կրթության կառավարում» մասնագիտության մագիստրատուրայի հեռակա համակարգի 73 մագիստրոս։ Նրանցից 11-ն արժանացավ կարմիր դիպլոմի։
Մագիստրոսներին կարևոր օրվա առթիվ շնորհավորեց ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլիթ Մկրտչյանն ու հորդորեց բարձր պահել բուհի պատիվը, լինել պետության  արժանապատիվ քաղաքացիներ և ծառայել մեր երկրին, գալիք սերնդին։
Նա հույս հայտնեց, որ ավարտական վկայականներն ու ներդրած վաստակը կծառայեն իրենց նպատակին և տարիներ անց,  հետահայաց էլ կկարևոորվեն և կարժևորվեն ուսումնառության տարիները․ «Երազեք, ձգտեք ունենալ ավելին,  բարձր նշաձող սահմանեք, երազանքը դարձրեք նպատակ, նպատակը՝ գործողություն և կրկին երազեք»,-նշեց Լիլիթ Մկրտչյանը։
Շրջանավարտներին շնորհավորեցին նաև Ուսումնական գործընթացների հարցերով պրոռեկտոր Նաիրա Սաֆարյանը,  ֆակուլտետների ղեկավարներն ու մաղթեցին հաջողությամբ կրթել և դաստիարակել հաջորդ սերունդներին․ դա նրանց ամենակարևոր առաքելությունն է։

- Медиа > Новости >Дипломы – заочным магистрам
Сегодня 73 магистрам заочной формы обучения факультетов филологии, истории и обществознания, математики, физики и информатики, начального образования, а также по специальности «Управление образованием» в торжественной форме вручили выпускные свидетельства. 11 из них были удостоены красных дипломов.
С важным днем магистров поздравила врио ректора Лилит Мкртчян, призвав их высоко держать честь вуза, быть достойными гражданами государства и служить нашей стране, грядущим поколениям.
Лилит Мкртчян выразила надежду, что выпускные свидетельства и вложенный труд послужат своей цели, и спустя годы, оглядываясь назад, будут цениться выпускниками и иметь значение. «Мечтайте, стремитесь к большему, ставьте высокую планку, превращайте мечту в цель, цель – в действие и снова мечтайте», – отметила Лилит Мкртчян.
Выпускников поздравили также проректор по учебным процессам Наира Сафарян, руководители факультетов, пожелав им успешно обучать и воспитывать следующие поколения – это их важнейшая миссия.