Պտղունքի միջնակարգ դպրոցի աշակերտների այցը ՀՊՄՀ
Մանկավարժական համալսարանում հյուրընկալվել էին Փարաքար համայնքի Պտղունքի Տիգրան Մեծի անվան միջնակարգ դպրոցի 8-10-րդ դասարանի աշակերտները։
Ճանաչողական այցի ընթացքում դպրոցականները եղան ՀՊՄՀ Պատմության թանգարանում, ծանոթացան բուհի հիմնադրմանն ու ժամանակագրությանը, ապա այցելեցին Գրադարան։
Աշակերտները եղան նաև Սկզբնական կրթության ֆակուլտետում․ դասախոսական կազմի հետ հանդիպումն արդյունավետ էր մասնագիտական կողմնորշման գործընթացի կազմակերպման տեսանկյունից․ սովորողներին ներկայացվեց ֆակուլտետը, կրթական ծրագրերն ու ուսումնական հնարավորությունները։

- Медиа > Новости >Визит школьников в АГПУ
Педагогический университет сегодня посетили учащиеся 8-10 классов средней школы села Птгунк (община Паракар) имени Тиграна Меца.
В ходе ознакомительного визита школьники посетили музей истории АГПУ, ознакомились с его историей, а затем побывали в библиотеке.
Не проигнорировали гости АГПУ также и факультет начального образования. Здесь состоялась встреча с преподавательским составом, оказавшаяся крайне полезной с точки зрения профессионального ориентирования. Одновременно школьникам рассказали о факультете, его образовательных программах и возможностях.