Բաց դասախոսություն Մանկավարժականում
Էրազմուս + ակադեմիական շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՊՄՀ-ն հյուրընկալել էր Լեհաստանի Վրոցլավի համալսարանի պրոֆեսոր Մալգոժատա Միխալևսկա-Պավլակին:
Այցը նպատակը երկու բուհերի միջև ակադեմիական կապերի ամրապնդումն ու փորձի փոխանակումն էր։
Միխալևսկա-Պավլակը ներկայացրեց «Եվրոպական կանաչ գործարքը և դրա կարևորությունը Եվրոպական միության զարգացման համար» խորագրով դասախոսությունը։
Բանախոսն անդրադարձավ համախմբման քաղաքականության էությանը, ֆինանսական մեխանիզմներին, ռազմավարական առաջնահերթություններին, Լեհաստանի հաջողված փորձին ԵՄ հիմնադրամների օգտագործման և ենթակառուցվածքների զարգացման հարցում:
Այցի շրջանակներում կայացան նաև աշխատանքային հանդիպումներ և քննարկումներ Միջազգային համագործակցության և ծրագրերի կառավարման կենտրոնի, ինչպես նաև Պատմության և հասարակագիտության ֆակուլտետի աշխատակիցների հետ։

Open lecture at the ASPU
Through the Erasmus+ Academic Mobility Programme, the Armenian State Pedagogical University (ASPU) hosted Małgorzata Michalewska-Pawlak, Professor of the University of Wroclaw in Poland.
Michalewska-Pawlak delivered a lecture entitled “The European Green Deal and its Importance for Development of the European Union”.
The speaker touched upon the essence, financial mechanisms and strategic priorities of the consolidation policy, as well as Poland’s successful practice in the use of the funds and foundations of the European Union and development of infrastructures.
During the visit, there were also work-related meetings and discussions with representatives of the Center for International Cooperation and Project Management and the ASPU Faculty of History and Social Studies.