Բաց դասախոսություն Մանկավարժականում
Էրազմուս + ակադեմիական շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՊՄՀ-ն հյուրընկալել էր Լեհաստանի Վրոցլավի համալսարանի պրոֆեսոր Մալգոժատա Միխալևսկա-Պավլակին:
Այցը նպատակը երկու բուհերի միջև ակադեմիական կապերի ամրապնդումն ու փորձի փոխանակումն էր։
Միխալևսկա-Պավլակը ներկայացրեց «Եվրոպական կանաչ գործարքը և դրա կարևորությունը Եվրոպական միության զարգացման համար» խորագրով դասախոսությունը։
Բանախոսն անդրադարձավ համախմբման քաղաքականության էությանը, ֆինանսական մեխանիզմներին, ռազմավարական առաջնահերթություններին, Լեհաստանի հաջողված փորձին ԵՄ հիմնադրամների օգտագործման և ենթակառուցվածքների զարգացման հարցում:
Այցի շրջանակներում կայացան նաև աշխատանքային հանդիպումներ և քննարկումներ Միջազգային համագործակցության և ծրագրերի կառավարման կենտրոնի, ինչպես նաև Պատմության և հասարակագիտության ֆակուլտետի աշխատակիցների հետ։

Открытая лекция в Педагогическом университете
В рамках программы академической мобильности Эразмус+ АГПУ посетила профессор Малгожата Михалевска-Павлак из Вроцлавского университета (Польша).
Целью визита было укрепление академических связей и обмен опытом между двумя вузами.
Профессор Михалевска-Павлак прочитала лекцию на тему «Европейская зеленая сделка и ее значение для развития Европейского союза».
Спикер обратилась к сути политики сплочения, финансовым механизмам, стратегическим приоритетам, а также представила успешный опыт Польши в использовании фондов ЕС и развитии инфраструктуры.
В рамках визита также состоялись рабочие встречи и обсуждения с сотрудниками университетского Центра международного сотрудничества и управления программами, а также факультета истории и обществоведения.