ՀՊՄՀ պրոֆեսորի այցը Աթենքի ազգային համալսարան
Մայիսի 4-8-ը ՀՊՄՀ Համաշխարհային պատմության և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Խաչատուր Ստեփանյանը դասախոսություններով հանդես եկավ Կապոդիստրիայի անվան Աթենքի ազգային համալսարանում։
«Հայ բնակչությունը Թուրքիայի հանրապետությունում 1922 թվականից մինչև մեր օրերը (պետքական քաղաքականությունը, ժողովրդագրական ակնարկ)», «Քրդական գործոնը արևմտահայ ազատագրական շարժման մեջ (19-20-րդ դարեր)», «Թուրքիան և Անդրկովկասը 1918-1921 թթ․» թեմաներով դասախոսությունները նախատեսված էին Աթենքի համալսարանի թուրքագիտության բաժնի մագիստրատուրայի ուսանողների համար։

Визит профессора АГПУ в Афинский национальный университет
С 4 по 8 мая заведующий кафедрой всемирной истории и методики ее преподавания АГПУ, профессор Хачатур Степанян выступил с лекцией в Афинском национальном университете имени Каподистрии.
Лекции на тему “Армянское население Турецкой республики с 1922 года до наших дней (государственная политика, демографический очерк)”, “Курдский фактор в народно-освободительной войне западных армян (19-20 вв)”, “Турция и Закавказье с 1918 по 1921 гг.” были предназначены студентам магистратуры отделения тюркологии Афинского национального университета.