- Մեդիա > Նորություններ >Նշվեց Եվրոպայի օրը
«ԵՄ-Հայաստան․ավելի մոտ, քան երբևէ» խորագրով Երևանում և Հայաստանի տարբեր մարզերում նշվեց Եվրոպայի օրը։
Տոնական միջոցառումներին մասնակցեց նաև ՀՊՄՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլիթ Մկրտչյանը։
Միջոցառման ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը։
Նա ընդգծեց, որ ԵՄ-Հայաստան գործընկերությունը հիմնված է ընդհանուր արժեքների վրա, որոնք արդար, ժողովրդավարական և բարեկեցիկ հասարակության կարևոր հիմքերն են։
Եվրոպայի օրվան նվիրված միջոցառման մշակութային հատվածում երաժշտական կատարումներով հանդես եկավ նաև ՀՊՄՀ Երաժշտության բաժնի Փողային նվագախումբը՝ ստեղծելով տոնական մթնոլորտ։

Europe Day was celebrated
Europe Day was celebrated in Yerevan and different provinces of Armenia under the theme “EU-Armenia: Closer Than Ever”.
Among the participants of the festive events was Acting Rector of the Armenian State Pedagogical University (ASPU) Lilit Mkrtchyan. Head of the Delegation of the European Union to Armenia, Ambassador Vassilis Maragos delivered his welcoming remarks during the event.
Maragos emphasized that the EU-Armenia partnership is based on common values, which serve as the important foundations for a just, democratic and well-to-do society.
The Europe Day event also featured musical performances by the ASPU Music Department’s Brass Band, helping create a festive atmosphere.