- Մեդիա > Նորություններ >Նշվեց Եվրոպայի օրը
«ԵՄ-Հայաստան․ավելի մոտ, քան երբևէ» խորագրով Երևանում և Հայաստանի տարբեր մարզերում նշվեց Եվրոպայի օրը։
Տոնական միջոցառումներին մասնակցեց նաև ՀՊՄՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլիթ Մկրտչյանը։
Միջոցառման ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը։
Նա ընդգծեց, որ ԵՄ-Հայաստան գործընկերությունը հիմնված է ընդհանուր արժեքների վրա, որոնք արդար, ժողովրդավարական և բարեկեցիկ հասարակության կարևոր հիմքերն են։
Եվրոպայի օրվան նվիրված միջոցառման մշակութային հատվածում երաժշտական կատարումներով հանդես եկավ նաև ՀՊՄՀ Երաժշտության բաժնի Փողային նվագախումբը՝ ստեղծելով տոնական մթնոլորտ։

Под девизом «ЕС-Армения: ближе, чем когда-либо» в Ереване и различных областях Армении был отмечен День Европы.
В праздничных мероприятиях приняла участие и врио ректора АГПУ Лилит Мкртчян. В ходе мероприятия с приветственным словом выступил глава делегации Европейского союза в Армении, посол Василис Марагос.
Он подчеркнул, что партнерство ЕС-Армения опирается на общие ценности, которые являются важными основами справедливого, демократического и благополучного общества.
В культурной части мероприятия, посвященного Дню Европы, с музыкальными номерами выступил духовой оркестр отделения музыки АГПУ, создавший праздничную атмосферу.