Անգլերենի վերապատրաստում ՀՊՄՀ աշխատակիցների համար
Հունիսի 3-ից հուլիսի 10-ը Մանկավարժական համալսարանում կանցկացվեն վարչական և դասախոսական կազմի ներկայացուցիչների վերապատրաստման դասընթացներ։
Անգլերենի մասնագիտական վերապատրաստման ծրագիրը համալսարանի շարունակական զարգացման նախաձեռնություններից է՝ ուղղված աշխատակազմի լեզվական կարողությունների զարգացմանն ու ամրապնդմանը, մասնագիտական և անձնային առաջընթացի խթանմանը, կրթության որակի բարձրացմանը, բուհի մրցունակության ամրապնդմանը։
Ծրագիրը բխում է համալսարանի զարգացման ռազմավարական առաջնահերթություններից, որոնց հիմքում մարդկային ներուժի շարունակական կատարելագործումը, միջազգային համագործակցության ընդլայնումն ու կրթական գործընթացների արդյունավետության բարձրացումն են։ Այս համատեքստում օտար լեզուների իմացության զարգացումը դիտարկվում է որպես ժամանակակից կրթական միջավայրում արդյունավետ գործունեության կարևոր նախապայման։
Վերապատրաստումն իրականացվում է ՀՊՄՀ Կրթական նորարարությունների և մասնագիտական զարգացման բաժնի ու Օտար լեզուների ֆակուլտետի համագործակցությամբ։
Դասընթացի ընթացքում մասնակիցները հնարավորություն կունենան զարգացնելու մասնագիտական անգլերենի կիրառման հմտությունները, կատարելագործելու լեզվական կարողությունները, բարձրացնելու մասնագիտական հաղորդակցության արդյունավետությունը և ընդլայնելու միջազգային ակադեմիական ու մասնագիտական միջավայրերում ներգրավվածության հնարավորությունները։
Ծրագիրն անվճար է և նախատեսված է աշխատակիցների տարբեր խմբերի համար։
«ՀՊՄՀ-ն շարունակելու է ներդնել աշխատակիցների շարունակական զարգացմանն ուղղված ծրագրեր՝ խրախուսելով ուսումնառության, մասնագիտական առաջընթացի և նոր կարողությունների ձևավորման գործընթացը»,-aspu.am-ի հետ զրույցում նշեց ՀՊՄՀ Կրթական նորարարությունների և մասնագիտական զարգացման բաժնի ղեկավար Էլեն Ավետիսյանը։

From 3 June to 10 July, the Armenian State Pedagogical University (ASPU) will hold training courses for the administration and professors.
The professional English training program is one of the University’s continuous development initiatives aimed at developing and strengthening the staff’s linguistic capabilities, promoting professional and personal advancement, improving the quality of education and strengthening competitiveness within the University.
The program arises from the strategic priorities of the University’s development, which underlies the ongoing betterment of human potential, the expansion of international cooperation and the increase in effectiveness of educational processes. In this context, enhancement of the knowledge of foreign languages is viewed as a key precondition for effective activities in a modern educational environment.
The training program is conducted through the joint efforts of the ASPU Department for Educational Innovations and Professional Development and the Faculty of Foreign Languages.
During the training course, the participants will have the opportunity to develop skills in using professional English, improve their linguistic capabilities, increase effectiveness of professional communication and expand the opportunities for engagement in academic and professional environments abroad.
The program is free-of-charge and is designed for different groups of the staff.
“The Armenian State Pedagogical University will continue to introduce programs targeted at the staff’s continuous development, encouraging learning, professional advancement and the shaping of new capabilities,” Director of the ASPU Department for Educational Innovations and Professional Development Elen Avetisyan told aspu.am.