Կայացավ Ռեկտորատի տարեվերջան նիստը
Ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլիթ Մկրտչյանն անդրադարձավ բուհի՝ տարբեր ոլորտներում գրանցված ընթացիկ տարվա ձեռքբերումներին, հաջողություններին, այդ համատեքստում կարևորեց Մանկավարժականի դիրքերի բարելավումը վարկանիշավորման սանդղակներում, գիտակրթական առաջընթացն ու ուսանողական հագեցած միջոցառումները։
Լիլիթ Մկրտչյանը նիստի ընթացքում անդրադարձավ նաև Հոգաբարձուների խորհրդի հաստատած բուհի կառուցվածքային փոփոխություններին, նոր հաստիքացուցակին՝ ընդգծելով՝ անցումային փուլում արված գործողություններն ու քաղաքականությունը միտված են առկա խնդիրների հաղթահարմանը, բխում են բուհի աշխատակիցների և կառույցի շահերից։
Անդրադառնալով աշխատավարձերի բարձրացմանն ու հետագայում նախատեսվող փոփոխություններին՝ վստահեցրեց՝ կատարված աշխատանքները կդիտարկվեն անհատապես՝ հիմքում ունենալով օրինականության, արդարության և հավասարության սկզբունքները։
Ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատարը կառուցվածքային փոփոխություններն օրվա հրամայական համարեց՝ աշխատանքները հավասարապես բաշխելու, բուհի գործունեության արդյունավետության, կրթության որակի և ստորաբաժանումների գործառնության բարձր մակարդակի ապահովման անհրաժեշտությամբ:
Լիլիթ Մկրտչյանը նկատեց, որ մեկուկես ամիսը քիչ ժամանակ է որակական վերլուծության, խորքային խնդիրների վերհանման առումով։
Ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատարն անդրադարձավ նաև առաջիկա բարեփոխումներին՝ ընդգծելով՝ դրանք պետք է բխեն ռազմավարական ծրագրից և նպաստեն բուհի զարգացմանն ու «Ակադեմիական քաղաք» ծրագրի կարևոր մասը դառնալուն։ Ռեկտորատի տարեվերջյան նիստում Լիլիթ Մկրտչյանը պատվոգրեր և, որպես նվեր, գիրք հանձնեց «Լավագույն ուսանող» մրցույթում հաղթած ՀՊՄՀ ուսանողներին՝ մաղթելով, որ շարունակեն կարդալ, զարգանալ և մշտապես պատվով ներկայանալ։
ՀՊՄՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատարը պատասխանեց աշխատակիցների հարցերին, շնորհակալություն հայտնեց ներկաներին կատարված աշխատանքի համար և շնորհավորեց գալիք տոների առթիվ։

Состоялось итоговое заседание ректората
Временно исполняющая обязанности ректора Лилит Мкртчян остановилась на достижениях вуза в различных сферах за текущий год, отметив улучшение позиций Педагогического университета в рейтингах, научно-образовательный прогресс и насыщенные студенческие мероприятия.
В ходе заседания Лилит Мкртчян также коснулась структурных изменений и нового штатного расписания вуза, утвержденных Попечительским советом, подчеркнув, что предпринятые на переходном этапе действия и политика направлены на преодоление существующих проблем и отвечают интересам сотрудников и структуры вуза.
Говоря о повышении заработной платы и планируемых в дальнейшем изменениях, врио ректора заверила, что проделанная работа будет рассматриваться индивидуально, исходя из принципов законности, справедливости и равенства.
Временно исполняющая обязанности ректора назвала структурные изменения насущной необходимостью для равномерного распределения нагрузки, обеспечения эффективности деятельности вуза, качества образования и высокого уровня функционирования подразделений.
Лилит Мкртчян отметила, что полутора месяцев недостаточно для качественного анализа и выявления глубинных проблем.
Врио ректора обратилась также к предстоящим реформам, подчеркнув, что они должны быть обусловлены стратегической программой и способствовать развитию вуза, а также стать важной частью программы «Академический городок». На итоговом заседании ректората Лилит Мкртчян вручила почетные грамоты и книги победителям конкурса «Лучший студент» Педагогического университета, пожелав им продолжать читать, развиваться и всегда достойно представлять себя.
Врио ректора АГПУ ответила на вопросы сотрудников, поблагодарила присутствующих за проделанную работу и поздравила с наступающими праздниками.