- Մեդիա > Նորություններ >Հարգեցին Սպարապետի հիշատակը
Հայաստանի պաշտպանության առաջին նախարար, ՀՀ վարչապետ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 67-ամյակի առթիվ ՀՊՄՀ Ուսանողական խորհուրդն այցելեց Եռաբլուր զինվորական պանթեոն, որտեղ ապագա ուսուցիչները հարգանքի տուրք մատուցեցին ՀՀ ազգային հերոսի, պետական և ռազմական գործչի հիշատակին և ծաղիկներ խոնարհեցին շիրմին։
Օրը շարունակվեց Վազգեն Սարգսյանի տուն-թանգարան այցելությամբ։ Ուսանողները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու Սպարապետի կյանքին, անցած ուղուն, պետական և ռազմական գործունեությանը, ինչպես նաև այն կարևոր գաղափարներին, որոնք առաջնորդել են նրան հայրենիքի համար պայքարի և պետականության ամրապնդման գործում։
«Այս օրը ևս մեկ հնարավորություն էր արժևորելու մեծանուն պետական գործչի հիշատակն ու հիշեցնելու այն արժեքները, որոնց համար ապրել ու պայքարել է Սպարապետը»,-կարևորելով ձեռնարկը՝ նշեց Ուսանողական խորհրդի նախագահ Պարույր Գալստյանը։

Почтили память Спарапета
По случаю 67-летия первого министра обороны Республики Армения, премьер-министра РА Вазгена Манукяна представители студсовета АГПУ посетили воинский пантеон Ераблур. Здесь будущие педагоги отдали дань памяти национальному герою РА, возложили цветы на могилу государственного деятеля и военачальника.
Дале состоялось посещение дома-музея Вазгена Саргсяна. Студенты ознакомились с жизнью и биографией Спарапета, его государственной и военной деятельностью, а также теми идеями, которыми руководствовался военачальник в своей борьбе за государственность и свободу РА.
“Этот день – еще одна возможность почтить память великого государственного деятеля и вспомнить о тех ценностях, ради которых жил, во имя которых боролся Спарапет”, - в беседе с редакцией подчеркнул председатель студсовета Паруйр Галстян.