Ի նպաստ՝ երիտասարդ անհատների զարգացմանը
Մանկավարժական համալսարանում էր EduHub կազմակերպության համահիմնադիր և նախագահ Գևորգ Հարությունյանը։ Երիտասարդական կառույցի նպատակն է ոչ ֆորմալ, ոչ ավանդական և նորարական ծրագրերի միջոցով նպաստել երիտասարդ անհատների զարգացմանը։
ՀՊՄՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլիթ Մկրտչյանի հետ հանդիպմանը քննարկվեցին հնարավոր համագործակցության վերաբերյալ հարցեր, մասնավորապես՝ համատեղ նախագծեր, ծրագրեր և սեմինարներ իրականացնելու, մեդիագրագիտության վերաբերյալ դասընթացներ կազմակերպելու, միջազգային փոխանակման ծրագրերի շրջանակներում գործակցելու վերաբերյալ։
Նշենք, որ կառույցի ծրագրերը ներառում են առցանց և առերես ձևաչափերով երկարաժամկետ և կարճաժամկետ նախաձեռնություններ։

On April 22, 2026, the Armenian State Pedagogical University (ASPU) received Gevorg Harutyunyan, President and Co-founder of EduHub a dynamic youth organization that empowers young individuals through non-formal, non-traditional and innovative projects.
During the meeting with Acting Rector of ASPU Lilit Mkrtchyan, the parties discussed issues related to possible cooperation, particularly implementation of joint projects, programs, and seminars, organization of media literacy training courses, and collaboration within the framework of international exchange programs.
Let us add that EduHub has both long-term and short-term initiatives which are conducted in online and in-person formats.