«Մանկավարժականը՝ իմ աչքերով» ուսանողական նախագիծ
Մանկավարժական համալսարանում շարունակվում է «Մանկավարժականը՝ իմ աչքերով» ուսանողական նախագիծը։ Այն միավորում է բուհի տարբեր մասնագիտությունների ուսանողներին՝ նրանց ստեղծագործական գաղափարներն ու մասնագիտական կարողությունները ներկայացնելով մեկ հարթակում։
Տարբեր ֆակուլտետների ուսանողներ համագործակցում են միմյանց հետ՝ համատեղ ստեղծելով հետաքրքիր նախագծեր։ Նախաձեռնության շրջանակում ուսանողները, համադրելով իրենց մասնագիտական գիտելիքներն ու ստեղծագործական ներուժը, պատրաստում են տարբեր ձևաչափերի նյութեր՝ լուսանկարներ, տեսանյութեր, հրապարակումներ, մեդիա և ստեղծագործական այլ արտադրանք։
Նախագծի գաղափարը՝ ուսանողների աչքերով ներկայացնել համալսարանը, կօգտագործվի նաև ուսումնական գործընթացում՝ նպաստելով բուհի հանրահռչակմանը։ Մրցույթի աշխատանքներից մի քանիսն արդեն իսկ հասանելի են ՀՊՄՀ պաշտոնական Youtube-ի ալիքում։ Նախաձեռնության արդյունքները կամփոփվի մեծ ցուցահանդեսով, որտեղ կներկայացվեն ուսանողների ստեղծած լավագույն աշխատանքները։

The Armenian State Pedagogical University (ASPU) is continuing the “Armenian State Pedagogical University Through My Eyes” student project, gathering the University’s students of different professions and presenting their creative ideas and professional capabilities on one platform.
Students from different Faculties work together and create interesting projects. Through this initiative, the students combine their professional knowledge and creative potential and prepare materials in different formats, including photos, videos, articles, media and other creative products.
The idea of the project — presenting the University through the eyes of students — will also be used during the educational process, fostering the popularization of the University. Some of the works presented for the competition are already available on the official YouTube channel of the Armenian State Pedagogical University. The results of the initiative will be summed up during a big exhibition that will feature the best works created by the students.