Քննարկվեց հնարավոր համագործակցությունը
Մանկավարժական համալսարանում էին Ժողովրդական երաժշտության և պարի ազգայի կենտրոնի տնօրեն Արմեն Սարգսյանն ու տեղակալ Արթուր Գասոյանը։
Այցի նպատակն էր բուհի ղեկավար կազմի հետ քննարկել ապրիլի 29-ին ՝ Պարի միջազգային օրվա առթիվ կենտրոնի կազմակերպած մեծամասշտաբ միջոցառմանը բուհի հնարավոր մասնակցության հարցը։
ՀՊՄՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլիթ Մկրտչյանը պատրաստակամություն հայտնեց համագործակցել կենտրոնի հետ՝ արվեստի տարբեր ուղղություններով։
Լիլիթ Մկրտչյանը խոսեց կրթական միջավայրի, ամենատարբեր նախաձեռնություններում ուսանողների ներգրավվածության կարևորության մասին, իսկ պարն էլ ազգի ինքնության կարևոր բաղկացուցիչ համարեց։
Կենտրոնի տնօրեն Արմեն Սարգսյանը հույս հայտնեց, որ Մանկավարժական համալսարանի հետ նոր գործընկերություն կսկսվի․ այն մեր երկրի համար կարևոր կառույց է, կրթական հաստատությունների ակունքը։

- Медиа > Новости >Обсуждалось сотрудничество
Педагогический университет посетили директор Центра народной музыки и танцев Армен Саргсян и заместитель директора Артур Гасоян.
Цель визита заключалась в том, чтобы обсудить возможное участие Педагогического университета в запланированном на 29 апреля крупном мероприятии, посвященном Международному дню танца.
Врио ректора АГПУ Лилит Мкртчян выразила готовность к сотрудничеству с центром. В ходе встречи врио ректора представила образовательную среду университета, участие студентов в различных инициативах. Что касается национального танца, то он, по словам Лилит Мкртчян, является важной составляющей национальной идентичности.
Армен Саргсян, в свою очередь, выразил надежду на то, что с Педагогическим университетом вскоре удастся наладить новое сотрудничество, ведь АГПУ – очень важное учебное заведение для нашей страны.