ՀՊՄՀ-ում էին Պանթեոնի համալսարանի ներկայացուցիչները
Մանկավարժական համալսարանում  հյուրընկալվել էին Հունաստանի Պանթեոնի հասարակական և քաղաքական գիտությունների համալսարանի գրադարանի տնօրեն Կոնստանտիա Կակալին և պատմաբան-գրադարանավար Այկատերինի Կանտիոտուն։
Էրազմուս+ միջազգային շարժունության ծրագրի շրջանակում կայացած այցի նպատակն էր ամրապնդել երկկողմ համագործակցությունը, փոխանակվել մասնագիտական փորձով և ընդլայնել հետագա համագործակցության հնարավորությունները։
Հույն գործընկերները հանդիպեցին ՀՊՄՀ Միջազգային համագործակցության բաժնի ներկայացուցիչների հետ, ծանոթացան համալսարանի պատմությանը, ձևավորված ավանդույթներին և միջազգային ոլորտում բուհի ձեռքբերումներին։
Այցի  շրջանակներում հյուրերը ճանաչողական այցով եղան  նաև ՀՊՄՀ գրադարանում։  Գրադարանի տնօրեն Տիգրան Պետրոսյանցը հյուրերին ներկայացրեց հումանիտար ընթերցասրահի գրականության կառուցվածքը, էլեկտրոնային և տպագիր գրացուցակները, ինչպես նաև գրքերի հաշվառման և մուտքագրման գործընթացը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը ներկայացրին նաև իրենց գրադարանների ֆոնդերը։ Հույն գործընկերների խոսքով՝ Պանթեոնի համալսարանի գրադարանն ունի շուրջ 140 հազար միավոր հասարակական և քաղաքական ուղղվածության տպագիր նյութ, ինչպես նաև շուրջ 300 հազար միավոր էլեկտրոնային գրականություն։ Տիգրան Պետրոսյանցն իր հերթին ներկայացրեց ՀՊՄՀ գիտական գրադարանի հնարավորությունները՝ նշելով, որ այն ներառում է շուրջ 400 հազար միավոր տպագիր և ավելի քան 500 հազար միավոր էլեկտրոնային գրականություն։
Այցի ավարտին Տիգրան Պետրոսյանցը հունական համալսարանի գրադարանին նվիրեց իր հեղինակած գրքերից, ինչպես նաև Միցոս Ալեքսանդրապուլոսի «Հայերը» ճանապարհորդական վեպը, որը հայերեն թարգմանվել է 1984 թվականին։

АГПУ посетили представители Университета Пантеон
Педагогический университет посетили директор библиотеки Университета социальных и политических наук Пантеон (Греция) Константия Какали и историк-библиотекарь Айкатерини Кантиоту.
Целью визита, организованного в рамках программы международной мобильности «Эразмус+», стало укрепление двустороннего сотрудничества, обмен профессиональным опытом и обсуждение возможностей дальнейшего взаимодействия.
Греческие коллеги встретились с представителями отдела международного сотрудничества АГПУ, ознакомились с историей вуза, сложившимися традициями и достижениями в сфере международного сотрудничества.
В рамках визита гости также посетили библиотеку АГПУ. Директор библиотеки Тигран Петросянц представил структуру читального зала гуманитарных наук, электронные и печатные каталоги, а также процесс учета и регистрации книжного фонда.
В ходе встречи стороны обменялись информацией о фондах своих библиотек. По словам греческих коллег, библиотека Университета Пантеон насчитывает около 140 тысяч единиц печатных материалов общественно-политической направленности и около 300 тысяч единиц электронной литературы. Тигран Петросянц, в свою очередь, рассказал о возможностях научной библиотеки АГПУ, отметив, что ее фонды включают около 400 тысяч печатных изданий и более 500 тысяч единиц электронной литературы.
В завершение визита Тигран Петросянц подарил библиотеке греческого университета свои авторские книги, а также путевой роман Мицоса Александропулоса «Армяне», переведенный на армянский язык в 1984 году.