Շնորհավոր Նոր տարի և Սուրբ Ծնունդ
Հարգելի՛ դասախոսներ, գիտաշխատողներ, ուսանողներ և Մանկավարժական համալսարանի մեծ ու պատվավոր ընտանիքի անդամներ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ գալիք Նոր տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ։
Այս խորհրդանշական օրերին, երբ ամփոփվում են անցնող տարվա ձեռքբերումները, գնահատվում է կատարված աշխատանքը և ուրվագծվում են ապագայի նոր նպատակներն ու ռազմավարական առաջնահերթությունները, առանձնահատուկ կարևորություն ունի ձեր՝ բարձր պատասխանատվությամբ, մասնագիտական նվիրումով և կարգապահությամբ իրականացված գործունեությունը։ Ձեր հետևողական աշխատանքը նշանակալի ներդրում է ունեցել կրթության և գիտության զարգացման, ինչպես նաև ազգային արժեքների պահպանման ու շարունակական հարստացման գործում։
Համալսարանի աշխատակազմի և ուսանողական համայնքի համատեղ, նպատակասլաց ու հետևողական ջանքերի շնորհիվ ապահովվել է հաստատության՝ որպես մանկավարժական մտքի զարգացման, գիտական հետազոտությունների իրականացման և կրթական նորարարությունների ներդրման կարևոր կենտրոնի կայուն առաջընթացը, արձանագրվել են նշանակալի ձեռքբերումներ։
Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում համալսարանի յուրաքանչյուր աշխատակցի՝ իր բարեխիղճ ծառայության համար, դասախոսներին՝ գիտելիքի և արժեքների փոխանցման պատասխանատու առաքելության համար, ուսուցիչներին՝ սերունդների կրթման ու դաստիարակության մեջ ունեցած անփոխարինելի դերի համար, իսկ ուսանողներին՝ ուսումնառության նկատմամբ ցուցաբերած պատասխանատու վերաբերմունքի և համալսարանական կյանքը կենսունակ պահելու համար։
Թող գալիք տարին լինի խաղաղության, ստեղծագործ ներշնչանքի, գիտական և մանկավարժական նոր ձեռքբերումների տարի։ Մաղթում եմ ձեզ ամուր առողջություն, մասնագիտական կայունություն և անսպառ եռանդ՝ կրթելու ու դաստիարակելու վաղվա պատասխանատու, գիտակից և հայրենասեր սերնդին։
Թող Նոր տարվա լուսավոր խորհուրդը մեր համալսարան բերի համախմբվածություն, նոր նախաձեռնություններ և շարունակական առաջընթաց՝ ի բարօրություն պետության և հասարակության։

Уважаемые студенты, научные сотрудники, члены большой и крепкой семьи Педагогического университета!
В эти предпраздничные дни, когда подводятся итоги года, оценивается проделанная работа и намечаются ближайшие цели и стратегические приоритеты, как никогда важна деятельность каждого из вас – деятельность, к которой вы подходите дисциплинированно, с чувством ответственности и профессиональной преданности.   Ваш последовательный добросовестный труд вносит вклад в развитие науки и образования, сохранение и последовательное обогащение национальных ценностей.
Благодаря последовательным и целеустремленным усилиям сотрудников университета и студенческого сообщества в уходящем году удалось обеспечить поступательное развитие нашего университета как кузницы педагогической мысли, важнейшего исследовательского и инновационного центра, удалось добиться новых успехов.
Благодарю каждого сотрудника университета за его добросовестный труд: преподавателей – за их преданность делу передачи учащимся знаний и ценностей, учителей – за их непреходящую роль в деле воспитания поколений, студентов – за ответственное отношение к учебе и активное участие в университетской жизни.
Пусть наступающий год будет годом мирной, вдохновленной работы, годом новых научных и педагогических достижений. Желаю вам крепкого здоровья, профессиональной стабильности и безграничного энтузиазма в том числе и во всем, что касается ваших усилий, нацеленных на воспитание будущего ответственного, сознательного и патриотичного поколения.
Пусть этот светлый праздник принесет нашему университету сплоченность вокруг общего дела, новые инициативы и последовательный прогресс – во благо нашего общества и государства.