Մեր շրջանավարտները․պատմություններ, որոնք ոգեշնչում են
Մանկավարժական համալսարանը սկսում է նոր շարք՝ նվիրված համալսարանի մեր անվանի և հաջողակ շրջանավարտներին։ Թերթում, համալսարանի պաշտոնական կայքում, սոցիալական հարթակներում և տեսանյութերի միջոցով կներկայացնենք տարբեր տարիների շրջանավարտների մասնագիտական ուղին, ձեռքբերումներն ու հաջողության պատմությունները։
Շարքի նպատակն է արժևորել նրանց ներդրումը, ամրապնդել կապը մայր բուհի և շրջանավարտների միջև, ինչպես նաև ոգեշնչել ներկա ուսանողներին նոր հաջողությունների հասնելու ճանապարհին։
Նրանց հաջողությունը բուհի հաջողությունն է, իսկ բուհի հեղինակությունը՝ շրջանավարտների ձեռքբերումների կարևոր հենարան։
Նրանք բուհի դեսպաններն են հասարակության մեջ և բուհի հեղինակության կրողները։ Հենց նրանք են ապահովում են բուհի ավանդույթների շարունակականությունն ու նպաստում բուհի զարգացմանը։
Կից՝ ՀՊՄՀ հեռուստառադիոլրագրության բաժնի երկրորդ կուրսի ուսանողների պատրաստած տեսանյութերը՝ Արմեն Ամիրյանի և Արա Սարգսյանի մասին։

- Media > News >Our alumni – stories that inspire
The Armenian State Pedagogical University is launching a new series devoted to the University’s renowned and successful alumni. In the newspaper, on the University’s official website and social platforms and videos we will present the professional career, achievements and success stories of alumni of different years.
The aim of the series is to value their contributions, strengthen the bond between the alma mater and the alumni, as well as inspire current students on their path to achieving more success.
The graduates’ success is the University’s success, and the University’s reputation is a major pillar for the graduates’ achievements.
The alumni are the University’s ambassadors in society and the bearers of the University’s reputation. It is the alumni who ensure the continuity of the University’s traditions and foster the development of the institution of higher learning.
Attached: Videos devoted to Armen Amiryan and Ara Sargsyan and made by the second-year students of the ASPU Department of TV and Radio Journalism.