Մասնագիտական քննարկում՝ օտար լեզուների դասավանդման ոլորտում
Մանկավարժական համալսարանում էր iTTi TEFL Training Institute-ի  գործադիր տնօրեն,  միջազգային փորձագետ և  խոսնակ Տասիտո Կուրին։
ՀՊՄՀ Օտար լեզուների ֆակուլտետի ռոմանագերմանական լեզուների և դրանց դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի դասախոսական կազմի, մագիստրոսների հետ հանդիպմանը քննարկվեցին օտար լեզուների դասավանդման արդի մեթոդներն ու  փորձի փոխանակման հնարավորությունները։
Ներկայացվեց նաև  առաջիկայում կայանալիք միջազգային EFL «Ուսուցչից դեպի ձեռնարկատեր. վաստակեք ավելին անգլերենով» գիտաժողովի մանրամասները, որը միտված է օտար լեզուների դասավանդման մեթոդիկայի հմտությունների  զարգացմանը՝ ձեռնարկատիրական դաշտում լավագույնս կիրառելու հնարավորություններին։

Профессиональное обсуждение в области преподавания иностранных языков
В Педагогическом университете побывал Тасито Кури, исполнительный директор, международный эксперт и спикер iTTi TEFL Training Institute.
На встрече с преподавательским составом и магистрантами кафедры романо-германских языков и методики их преподавания факультета иностранных языков АГПУ были обсуждены современные методы преподавания иностранных языков и возможности обмена опытом.
Также были представлены детали предстоящей международной конференции EFL «От учителя к предпринимателю: зарабатывайте больше на английском», направленной на развитие навыков методики преподавания иностранных языков и возможности их наилучшего применения в предпринимательской сфере.