Ուսանողական ակադեմիական հետագծի (շարժի) և ուսումնամեթոդական աշխատանքների կազմակերպման բաժին
Ուսանողական ակադեմիական հետագծի (շարժի) կազմակերպման բաժինը համակարգում և վերահսկում է ՀՊՄՀ-ում ուսումնական գործընթացին մասնակցող համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից իրականացվող աշխատանքները՝
✔ Ըստ կրթական ծրագրերի (բակալավր, մագիստրոս) սովորող ուսանողների տեղափոխումների գործընթացի (այդ թվում՝ ներբուհական) իրականացում,
✔ ուսանողների ակադեմիական շարժունության ապահովում և վերահսկում,
✔ ըստ կրթական ծրագրերի (բակալավր, մագիստրոս) սովորողների՝ ուսումնական գործընթացի հետ առնչվող տվյալների (հրամանագրում, նկատողություն, կուրսից կուրս տեղափոխում, ակադեմիական արձակուրդ, շարունակում, հեռացում և այլն) հավաքագրման և ՀՊՄՀ կրեդիտային համակարգի տեղեկատվական բազա մուտքագրման աշխատանքների կազմակերպում,
✔ նախապատրաստում և հաշվառում է ուսանողների շարժի հետ կապված (ընդունելության, հեռացման, ուսանողական իրավունքների վերականգնման, տեղափոխության, տարկետման և այլն) հրամանները,
✔ կազմակերպում և համակարգում է ամփոփիչ ասեստավորման քննությունների աշխատանքները,
✔ նախապատրաստում և հաշվառում է ուսանողների ավարտական փաստաթղթերը,
✔ իր իրավասությունների շրջանակներում և Համալսարանի ռեկտորի հանձնարարությամբ իրականացնում է այլ գործառույթներ:

Department of students academic mobility
The Department of Student Academic Mobility coordinates and monitors the work carried out by the relevant subdivisions of the University involved in the educational process:
✔ transfer of students (including intra-university) in accordance with [bachelor's, master's] programs,
✔ ensuring and monitoring of academic mobility of students
✔ in accordance with educational programs (bachelor's, master's) organization and collection of student data related to the educational process and entry of the data into the ASPU credit system database (enrollment order, reproof, transfer from course to course, academic leave, continuation of education, expulsion, etc.),
✔ organization and registration of orders related to students’ mobility (admission, expulsion, restoration of student rights, transfer, deferment, etc.),