Անձնակազմի հաշվառման բաժին
Համալսարանի Անձնակազմի հաշվառման բաժինը 1969-2010 թթ-ին ղեկավարել է Մարիետա Վարդանյանը: 2010-ից կադրերի բաժինը ղեկավարում է Անժելա Թորոսյանը:
2012 թվականից ստորաբաժանումը վերանվանվել է անձնակազմի հաշվառման բաժին: Ներկայումս բաժնում աշխատում են Սեդա Մանուկյանը, Գայանե Նազարյանը և Ռուզաննա Աբրամյանը:
Բաժինը կազմակերպում է աշխատանքի ընդունման, տեղափոխության, աշխատանքից ազատման գործընթացը, նոր ընդունվողների անձնական գործերի ժամանակին կազմումը, համալսարանի աշխատողների անձնական գործերի հաշվառումը և պահպանումը:
Ստորաբաժանումը հսկողություն է սահմանում կադրերի տեղափոխության, դեկանատների, ամբիոնների, լաբորատորիաների, բաժինների և առանձին ծառայությունների ընտրության, քննարկում աշխատանքային իրավունքների վերաբերյալ անձնակազմի հաշվառման բաժին ուղարկվող դիմումները և նամակները, ձևակերպում է համալսարանի աշխատակիցների բոլոր տեսակի արձակուրդները:
Բաժինը վարում է բոլոր աշխատակիցների անձնական աշխատանքային և վիճակագրական հաշվառում, գրանցում, կազմակերպում է Համալսարանի բոլոր տարակարգերի թափուր տեղերի համար հայտարարված մրցույթների աշխատանքները, ինչպես նաև ստեղծում անձնակազմին վերաբերող տվյալների համակարգչային բազա:

Recruitment Department
Recruitment Department of Armenian State Pedagogical University was headed by Marietta Vardanyan between 1969 and 2010. Angela Torosyan has been heading the Department since 2010.
In 2012, the unit was renamed Personnel Department. Seda Manukyan, Gayane Nazaryan and Ruzanna Abrahamyan are now working in the Personnel Department.
The unit organizes recruitment, transfer, dismissal of staff members, compiles personal files and records of new employees, registers and maintains employment and performance records of all employees.
It also controls transfer of staff members, discusses applications and letters sent to the Personnel Department which concern labour rights, processes all types of holidays for University employees.
The Department registers and maintains personal and statistical records of all employees, organizes the work of competitions for all announced vacancies and creates computer database for the University staff members.