Կենսաբանության, քիմիայի և աշխարհագրության ֆակուլտետ
• 2025 թ-ից Խաչատուր Աբովյանի հայկական պետական մանկավարժական համալսարան, Կենսաբանության քիմիայի, և աշխարհագրության ֆակուլտետ՝ դեկանի տեղակալ ուսումնական աշխատանքների գծով:
• 2023թ-ից Խաչատուր Աբովյանի հայկական պետական մանկավարժական համալսարան, Կենսաբանության քիմիայի, և աշխարհագրության ֆակուլտետ՝ դեկանի օգնական:
• 2020-2022թ. «Հարությունյան մեդիա » ընկերություն «ԴեՖակտո» ամսագիր,լրագրող:
• 2017-2021թթ․ «Եռամիասնություն հանուն զարգացման» հ/կ, կազմակերպիչ:
• 2016-2017թ. «Մինորա» մշակութային կենտրոն, լրագրող:
• 2020-2022թ. Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի «Կրթության կառավարում» մասնագիտություն:
• 2016-2020թ․ Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի «Կուլտուրյաի» ֆակուլտետի «Հեռուստառադիոլրագրության » բաժին:

Факультет биологии, химии и географии
• 2025 - по сег. день Заместитель декана по по учебной части факультета Биологии, химии и географии Армянского государственного педагогического университета имени Хачатура Абовяна.
•2023 -2025 Помощник декана факультета Биологии, химии и географии Армянского государственного педагогического университета имени Хачатура Абовяна.
• 2020-2022 Компания «Арутюнян Медиа», журнал «ДеФакто», журналист.
• 2017-2021 «Тринити для развития», о/о организатор.
• 2016-2017 Культурный центр «Минора» , журналист.
• 2020-2022 гг. Армянский государственний педагогический университет имени Хачатура Абовяна, «Управление образования» магистратура.
• 2016-2020 гг. Армянский государственний педагогический университет имени Хачатура Абовяна, Факультет Культуры ,«Телерадиожурналистика» бакалавр.