Թադևոսյան Արթուր Արմենի
Մաթեմատիկայի, ֆիզիկայի և ինֆորմատիկայի ֆակուլտետի դեկան, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ
Մաթեմատիկայի, ֆիզիկայի և ինֆորմատիկայի ֆակուլտետ/Ինֆորմատիկայի և դրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոն
Մանկավարժական գիտությունների թեկնածու Արթուր Թադևոսյանը ՀՊՄՀ Մաթեմատիկայի, ֆիզիկայի և ինֆորմատիկայի ֆակուլտետի դեկանն է։
Մաթեմատիկ-ինֆորմատիկ է։ Գիտական հետաքրքրություններն են՝ tեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաներ, ցանցային տեխնոլոգիաներ և դասավանդման մեթոդիկա։
Նա թեկնածուական ատենախոսությունները պաշտպանել է Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում գործող մասնագիտական խորհրդում։
2011 թվականին ստացել է դոցենտի գիտական կոչում:
2013 թվականին հանձնել է Միջազգային որակավորման քննություն, Cisco Certified Network Associate (CCNA) industrial, (Certificate Verification № 415931602425ASCJ)
2004 թվականին արժանացել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի նախագահի «Մանկավարժության ապագա» մրցանակի, իսկ 2022 թվականին պարգևատրվել է «Մանկավարժական համալսարան» մեդալով:

Тадевосян Артур Арменович
Кандидат педагогических наук Артур Тадевосян – декан факультета математики, физики и информатики АГПУ.
Математик и информатик. Область научных интересов - информационно-коммуникационные технологии, сетевые технологии и методика преподавания.
Защитил кандидатскую диссертацию в профессиональном совете Армянского государственного педагогического университета.
В 2011 году ему присвоено учёное звание доцента.
В 2013 году сдал международный квалификационный экзамен Cisco Certified Network Associate (CCNA) Industrial (сертификат № 415931602425ASCJ).
В 2004 году был награждён премией «Будущее педагогики» Председателя Национального Собрания Республики Армения, а в 2022 году — медалью «Педагогический университет».